Zula

By on on İncelemeler, 4 Daha Fazla
close [x]

Zula Oyunu İlk İnceleme

Türkiye’nin ilk ve tek MMOFPS türündeki ZULA Oyununu inceledik.

MadByte Games tarafından 2013 yılında geliştirilmeye başlanan oyunda, Vatansever asker ve istihbaratçılardan oluşan Zula ekibi ve paralı askerlerden oluşan Gladyo ekibi adında 2 düşman oluşumun yer almaktadır. Farklı hikayelere sahip toplam 16 karakter bulunmakta.

Oyundaki haritalar ve karakterler, Türkiye havasını sonuna kadar yaşatmaktadır. Geniş mühimmat seçeneklerinin içerisinde Mehmetçik, Kırıkkale, Bora 12 ve Kanuni gibi yerli silahlar da bulunmaktadır.

 

Oyun şuan için sadece Windows Platformu için geliştirilmiş durumda, oyun motoru olarak Acknex (3D Gamestudio) kullanılmıştır. Oyunun Yayımcıları ise; Türkiye – Lokum Games / Avrupa – IDC Games / Brezilya – Playspot olarak bilinmektedir. Oyunun şiddet seslendirmelerini Bora Sivri yapmıştır.

Oyun Modları
* Ölüm Maçı
* Sabotaj
* Sancak Savaşı
* Aranıyor
* Herkes Tek
* Kartopu Savaşı
Haritalar
* Üsküdar Sokakları
* Safranbolu
* Düğün Salonu
* Trabzon Uzungöl
* Kuzey Irak
* Otopark
* Gaziantep Mülteci Kampı
* internet Kafe
* inşaat
* Metro
* Hangar
* Kıbrıs Açıkları
* Paris
* Gemi
* Kastamonu Kereste Fabrikası (bakımda)

Oyuna ilk girdiğinizde ana menü insana kolay geliyor, lakin sunucu seçip detaylı menüye girdiğimizde bana karmaşık geldi. Renk tonları çok koyu olmuş elden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Oyunu oynadıkça insanın oynayası geliyor. Isınma sürecini atlattıktan sonra oyun sürükleyici bir hal alıyor. Yeni silahlar, yeni haritalar eklendikçe inanıyorum ki oyuna olan ilgi iyice artacaktır.

Yanlız ben bir Counter Strike oyuncusu olarak CS den kopamıyorum. Yani Zula oynarken bir yandan canım CS oynamak istiyor, bunun altında yatan sebep sanırım oyun motoru ile alakalı bir şey, tam anlamıyla oyun mekaniği insanı tatmin edemiyor diye düşünüyorum. Göz ardı edilmemesi gereken bir durum.

Oyunda emeği bulunan herkese teşekkürlerimi sunarım, böyle güzel bir projeyi gerçekleştirip Türk Oyuncusuna sunmak gerçekten gurur verici bir durum. İnşallah bizlerde oyunu oynayıp hak ettiği yerlere yükseltmede yardımcı oluruz.

Video resmi için Soner Dilek kardeşime teşekkür ederim. İlerleyen zamanlarda inşallah yeni inceleme videolarımız gelecek,

Kalın Sağlıcakla

 

______________________

The Good

  • Seslendirmeler müthiş
  • Silah sesleri gerçekci
  • Oynanış güzel
  • %100 Türkçe olması

The Bad

  • Koşarken aim ile namlu aynı istikamette değil
  • Grafiklerin geliştirilmesi lazım
  • Haritalarda bazı noktalarda karakter takılıyor
  • Detaylı menü çok karışık ve karanlık
9

Written by: Alparslan

Evli ve iki çocuk babası. Karaman da yaşıyor. Özel bir şirkette finans müdürü. Oyun oynamayı çok seviyor. Türk yapımı oyunları tanıtmaya gönül adamış bir şahıs.

No comments yet.

Yorum Yaz

TRG10

Web sayfamız da Türk yapımı oyunların tanıtımı, videoları, resimleri, incelemeleri ve rehberleri üzerine içerikler girilmektedir.

Sonraki aşamada oyun yapımı ile ilgili dersler ve konulara da değinmek istiyorum. İnşallah sizlerinde desteğiyle Ülkemizde herkese yararlı bir kaynak site oluşturmak amacındayım.

Tweets

Soldiers of the Universe Soldiers of the Universe, hikaye odaklı bir FPS oyunudur. Bir grup Türk Askerinin Orta... https://t.co/O66JtYz0SA
TARTARUS TARTARUS birincil şahıs perspektifinden oynanan, aksiyon elementleri içeren, karanlık bir evrende geçen... https://t.co/M4fDXNw5Xc
UNRECT İki boyutlu bir evrende geçen açık dünya koloni kurma oyunu. Oyunda amaç; dünyanın çeşitli bölgelerine... https://t.co/GRsFAp5zfz

Sosyal Medya

/ Free WordPress Plugins and WordPress Themes by Silicon Themes. Join us right now!